Boing Burhan

 Boing Burhan:
Boing lakaplı Burhan isimli bir karakterin iç dünyasında ve kendi çevresinde dönen hikayeler anlatılmaktadır. Herhangi bir mesleğe sahip olmayan Burhan, askerliği bittikten sonra, baba yadigarı köhne bir bekar evinde yaşayıp, günlük maceralardan elde edebildiği kazanç olursa, onunla hayatını sürdüren bir kişidir. Aslında korkak, sakar ve beceriksiz bir yapıda olmasına karşın, Burhan, süper güçlere sahip bir çizgiroman karakterinin ruh halini bünyesinde barındırmaya çalışan, gerekli gereksiz bir çok olay ve durum karşısında aptalca kahramanlıklar yapmaya çalışarak komik durumlara düşen bir karakterdir. Bir tesadüf sonucu, Burhan’ı yaralı bir halde bulup onu baygın haldeyken evine götüren Nuran’la ( Raci bey'in kızı) tanışır.İlk macera bu şekilde başlar. 2011' e kadar 10 yıl düzenli olarak yayınlanan hikayelerinde yeni yeni karakterler eklenir. Bunlardan en Bilinenleri aşağıdaki karede de görülen Orhan'dır.     (2001) © Copyright 2001 Kadir YilmazBoing Burhan 


Boing Burhan, Kayınpederin Tarabya'daki  yazlığı önünde selfie (2016 Ocak) (Not: Boing Burhan ın hiç bir basılı yayınla  ilgisi yoktur. Bağımsızdır. Ticari amaçlarla farklı formatlarda tekrar  iktibasları izinsizdir.)  


                                                              © Copyright Kadir Yilmaz


Raci Bey:  Nurhan’ın fabrikatör olan zengin babası. Raci, bu resmiyete dökülmemiş birlikteliği asla onaylamamaktadır. Burhan’ın evliliğe sıcak bakmaması karşısında Raci, resmi nikah yapıp evlenmeleri için baskı kurmaya çalışsa da, kızının mutluluğunun bozulmasından da çekindiği için, bu konuda fazla ısrarcı olamamaktadır. Aslında çok sinirli biridir.


  Nurhan:  Fabrikatör Raci Bey'in kızı  (Burhan'ın müzmin sözlüsü)

                Boing Burhan’ın kahve arkadaşı...Bulduğu tuhaf işlere Burhan’ı sokmayı başaran kurnaz bir tip...  
                                 
                           Sofi: Burhan'ın mucit arkadaşı. Aynı zamanda müezzin. Camii altında kurduğu atölyede bilimsel çalışmaları var. Hayati Bey:  Raci'nin (Burhan'In kayınpederi) iş dünyasından arkadaşı. Kumar düşkünü bir tip.


       

                                 Şahin usta: Raci Bey'in  fabrikasında ustabaşı.
(Resimleri eklenmemiş tipler, Canan: Raci bey'in karısı.Gözde: Raci bey'in sevgilisi. Kahveci, Burhan'ın yurt dışında yaşayan kendi gibi süper kahraman olan babası, annesi vs.)

(Tüm fikri hakları saklıdır.) 


Haydarpaşa Garı...


.............
    
     Boing Burhan İn İndia..( a imaginary İndian bazaar2001-2014 Kadir Yilmaz  all rights reserved